Vale: Curso nutrición + Fitness

€2.000

No unnecessary ingredients:

+ Chocolate Protein (only 7 ingredients):

 Organic pea protein, organic rice protein, cocoa powder, aroma, salt, sucralose and cinnamon powder.

+ Vanilla Protein (only 5 ingredients):

 Porganic pea protein, organic rice protein, aroma, salt, sucralose.

COSTS

We are a small business but with an enormous will to continue growing and committing to a healthier and more sustainable world.

Our raw material is of excellent quality and this is not going to change. For this reason, we cannot wait to grow, to be able to increase our production capacity and thereby lower our costs and become more accessible to everyone.

We share our costs: 

COST PER UNIT

400g

1kg

Production in Spain €11,44 €16,64

Boxes + Storage

1,68

1,68

Shipping + Commission Online Payments

5,44

5,72

TOTAL

18,56

24,04

 

To this we must add the investment costs in marketing, wages and fixed costs and taxes :)